Půjčit si peníze, když jste bez zaměstnání a odkázáni jen na podporu z Úřadu práce, není nic jednoduchého. Lidem bez zaměstnání, obvykle nepůjčí ani banky, a ani většina nebankovních společností. A pokud ano, tak to bude jen pár tisíc korun s vysokým úrokem nebo vysokými poplatky.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané – půjčka v hotovosti ještě dnes

Když se z ničeho nic, ocitnete bez práce, pak je to jistě velký šok. Zvláště, když jste byli zaměstnaní delší dobu. Výpověď ze zaměstnání znamená velkou ránu pro psychiku a i pro peněženku. A to na tom ještě na začátku nezaměstnanosti, můžete být poměrně dobře.

Jako nezaměstnaní, můžete mít nárok na odstupné od zaměstnavatele (až 3 měsíční platy), na podporu v nezaměstnanosti (až 65% průměrné čisté mzdy) nebo při rekvalifikaci, od Úřadu práce.

Je to ale určitě, nemalé snížení příjmu. A když se vám nepodaří rychle najít novou práci, tak je to ještě horší. Zvláště pak v situaci, kdy nemáte žádnou finanční rezervu, ze které byste mohli pokrýt takový výpadek v příjmu.

Půjčka pro nezaměstnané bez příjmu

I když jsou často inzerovány půjčky bez potvrzení o příjmu, obvykle to ale neznamená, že by si mohli půjčit i nezaměstnaní lidé, co jsou odkázání jen na podporu z Úřadu práce.

To, že u nějaké půjčky, nemusíte dokládat potvrzení o příjmu ze zaměstnání, obvykle znamená to, že ale stejně potřebujete mít nějaký pravidelný příjem.

Pravda, nemusí to být jen příjem ze zaměstnání. Někdy stačí jen to, že máte důchod, mateřskou, rodičovskou nebo jiný pravidelný příjem. Často ale po vás budou chtít vidět alespoň výpis z bankovního účtu, nebo jiný doklad, prokazující pravidelný příjem.

Pokud ale někde po pravdě uvedete, že jste bez zaměstnání, a že váš jediný příjem je jen podpora v nezaměstnanosti nebo jiné sociální dávky, tak vám obvykle žádost o půjčku zamítnou.

Půjčka v hotovosti i pro nezaměstnané

Pokud si potřebuje půjčit peníze, člověk bez zaměstnání a bez příjmu, pak to má velmi složité. U banky nebo i u seriózních nebankovních společností mu obvykle nepůjčí.

To je mimo jiné dáno i tím, že všechny tyto finanční společnosti, potřebují mít licenci od České národní banky (aby mohli veřejně poskytovat půjčky a úvěry).

A jednou z podmínek, pro získání licence od ČNB, je mimo jiné i to, že finanční společnost má povinnost prověřovat platební schopnost, u všech zájemců o peníze.

Půjčky i pro nezaměstnané, tak nabízí jen některé finanční společnosti. A velmi často se jedná, jen o krátkodobé půjčky. U kterých můžete dostat maximálně pár tisíc korun, na pár týdnů (obvykle se jedná jen o 10 000 – 20 000 Kč na 30 dní).

Jinou možností jsou pak půjčky na směnku, které bývají nabízeny i pro nezaměstnané. U nich je leckdy možné získat peníze i v hotovosti na ruku. A klidně ještě dnes.

Půjčky na směnku v hotovosti ještě dnes

Tyto okamžité půjčky na směnku, mohou poměrně snadno získat i lidé bez zaměstnání, co jsou momentálně jen na Úřadu práce. V mnoha případech, je možné dostat i peníze v hotovosti okamžitě, ještě dnes.

Podobné úvěry, ale nejsou příliš výhodné. Není velkou výjimkou, že za půjčku 50 000 Kč musíte následně vracet třeba i 100 000 Kč. Tedy 100% úrok. A někdy to může být i více.

Pozor na lichvářské půjčky se zástavou nemovitosti

Ve chvíli, kdy jste momentálně bez zaměstnání, a bez jistoty dalšího příjmu, může být podobná „lichvářská“ půjčka, spolehlivou cestou do „finančního pekla“.

Půjčit si peníze, s takto vysokým úrokem, je zaručená cesta do dluhové pasti, ze které se pak budete jen velmi obtížně dostávat.

Pokud při sjednávání půjčky nemáte solidní jistou, jak a z čeho budete schopní půjčené peníze vracet, pak byste si to měli hodně dobře rozmyslet.

Nemá smysl „pokoušet štěstí“. Zvláště, pokud by taková půjčka, byla spojena třeba se zástavou nějaké nemovitosti, nebo bytu, kde bydlíte. To byste pak velmi snadno, mohli přijít i o střechu nad hlavou.