Co jsou to lichvářské půjčky a vyplatí se vůbec taková lichvářská půjčka peněz na ruku

Lichvářské půjčky na ruku

Co jsou to lichvářské půjčky a vyplatí se vůbec taková lichvářská půjčka peněz na ruku? Co si představit pod tím, když někde nabízí osobní půjčku na směnku nebo jinou podobnou finanční nabídku? A na co byste si měli dát pozor, pokud náhodou o nějaké podobné nabídce uvažujete? A jsou takové půjčky vůbec legální? Nehrozí vám při nich nějaké riziko nebo byste měli mít obavy z nějakého podvodu?

Lichvářské půjčky na směnku

V uplynulých letech se mnoho lidí dostalo do nekonečného kolotoče půjčování peněz a jejich splácení. Někdy se tomu také říká dluhová spirála. Jste bez peněz, tak si půjčíte, abyste měli na zaplacení nájmu, účtů za plyn nebo elektřino nebo na jiné podobné nezbytné výdaje. Ale v průběhu splácení to není lepší, a vy nemáte ani na to, abyste zaplatili pravidelnou splátku půjčky. Tak si znovu půjčíte, a ze získaných peněz zaplatíte předchozí půjčku a další výdaje. A tak dál, pořád dokola. Není z toho cesta ven.

Časem to může dojít až tak daleko, že už máte tolik dluhů, že vám běžné banky nebo jiné seriózní finanční společnosti peníze nepůjčí a vy musíte hledat jinde. Jsou to různé online půjčky, půjčky pro lidi bez příjmu, nebo úvěry bez registru. A když ani to nestačí, možná vás napadnou i lichvářské půjčky, které jsou čas od času inzerovány v novinách nebo v nabídkách na internetu. Co ale vlastně nabízí tyto lichvářské půjčky na směnku?

Osobní půjčky na ruku nebo na směnku

Bohužel, velká většina těchto nabídek jsou buď vyložené podvody, které spoléhají jenom na to, že už jste v tak zoufalé situaci, že naletíte na cokoliv, na jakoukoliv nabídku, která vám slibuje získat peníze. Nebo i když už to jsou vážně míněné nabídky, jak si půjčit peníze, jeto vykoupeno poměrně drastickými podmínkami. Nezřídka musíte zaplati i několikanásobek toho co si půjčíte. Nebo se musíte upsat k nejrůznějším problematickým závazkům.

Již nějakou dobu jsou sice směnky u běžných spotřebitelských úvěrů zakázány. Proto půjčky na směnku nenabízí žádné banky nebo jiné seriózní finanční společnosti. Lichváři, nebo nejrůznější malé nebankovní firmy, které půjčují peníze ale půjčky na směnku, peníze na ruku i nadále inzerují a nabízí. Vychází z toho, že jejich klienti stejně nemají jinou možnost, jak si půjčit peníze a poměrně oprávněně mají za to, že jejich klienti si jen stěží půjdou někam stěžovat, když se jim konečně povedlo sehnat peníze. Lichvářské půjčky na ruku jsou sice možností jak si půjčit peníze, ale poměrně rizikovou a určitě velmi drahou volbou. Pokud jste, ale v situaci kdy už vám nic jiného nezbývá, i tak byste si měli velmi dobře rozmyslet, než se nějakou takovou nabídku rozhodnete přijmout.