Půjčit si peníze na nové nebo ojeté auto, je někdy možné i se záznamem v registru. Musíte ale doložit schopnost splácet. Auto pak zpravidla slouží jako záruka za poskytnuté finanční prostředky.

Půjčka auto i se záznamem v registru

Půjčit si peníze, když máte záznam v registru, může být velmi složité. Banky lidem se záznamem v registru nepůjčují. A i nebankovní společnosti, jsou velmi opatrné. U nich je sice někdy možné dostat peníze i se záznamem v registrech, obvykle se ale jedná jen o menší částku. O nějakou krátkodobou půjčku, pár tisíc korun do výplaty.

Půjčka na auto i se záznamem v registru

Jednou z mála výjimek, kdy se dají celkem snadno půjčit peníze, i když máte záznam v registru, může být půjčka na auto. Některé finanční společnosti, vám půjčí peníze na nákup auta, i když jste někdy v minulosti nespláceli svoje závazky.

Základním předpokladem, pro schválení takové půjčky na auto je to, že zakoupený automobil pak slouží jako zástava (záruka), za poskytnutý úvěr.

Obvykle to funguje tak, že finanční společnost je propojená s prodejcem (nových nebo ojetých aut) a vy tak peníze nikdy fyzicky nedostanete (ani v hotovosti ani na účet). Ale půjčené finance jsou odeslány přímo na účet prodejce, oproti podpisu prodejní smlouvy na auto a příslušné zástavní listiny.

Pokud ale máte záznam v registru, bude po vás požadováno, abyste doložili schopnost tuto půjčku splácet. Jenom to, že dáte do zástavy nově koupené auto, obvykle nestačí. Takže pokud byste třeba byli zcela bez příjmu (nebo ho nemohli doložit, či byl příliš nízký), tak vám peníze nepůjčí.

Kde si půjčit peníze se záznamem v registru

Půjčky se záznamem v registru (ať už na auto, před výplatou nebo na něco jiného), nabízí řada finančních společností. Stačí se podívat po internetu a určitě narazíte na různé nabídky. Záleží i na tom, z jaké jste lokality.

Finanční služby – financování nového nebo ojetého automobilu, vám velmi často nabídnou i sami prodejci. Ti na nich ostatně často vydělají víc, než je samotná provize za prodej automobilu.

Proto jsou často v nabídkách vidět nižší ceny, pokud si na auto vezmete úvěr, než kolik zaplatíte, pokud byste ihned dali plnou cenu „na dřevo“. Ze zprostředkování úvěru totiž prodejce aut dostává poměrně vysokou provizi, a tak vám může poskytnout větší slevu, než když mu zaplatíte plnou cenu.

Půjčka na auto v exekuci nebo insolvenci

Jak jsme psali i výše, při půjčce na auto máte často možnost, získat peníze i se záznamem v registru. Je ale nutné upozornit, že to je zpravidla o individuálním posouzení.

Pokud máte nějaký záznam v registru, pak bude finanční společnost přihlížet i k tomu, jaký má daný záznam charakter. Jestli to je už něco starého, co jste už dávno zaplatili. Nebo jestli máte někde nějaký aktuální, stále neuhrazený dluh.

Je také velký rozdíl, když máte nějaký záznam v běžném registru dlužníků a neplatičů, a když máte záznam v registru exekucí. Pokud jste aktuálně v exekuci, tak vám peníze obvykle nepůjčí. To samé platí, i když jste v insolvenci. Tam už by to pro finanční společnost, která takové úvěry nabízí, bylo příliš velké riziko.