Půjčit si peníze, když jste bez zaměstnání a tím i bez příjmu, není nijak snadné.

Půjčky pro nezaměstnané bez poplatku předem

Pokud jste přišli o zaměstnání, a jste nyní na Úřadu práce, v evidence uchazečů o zaměstnání, a odkázání jen na podporu v nezaměstnanosti, může to být určitě složitá situace. A nejenom z finančního hlediska, byť to je asi to nejpodstatnější.

Zvláště pak v případech, že nemáte nějakou finanční rezervu, ze které byste byli schopni pokrýt výpadek příjmu, když jste nezaměstnaní. Pokud by vás zajímalo, jak je to s možností půjčky pro nezaměstnané  – na co si dát pozor, abyste nenaletěli nějakým podvodníkům, pak se podívejte na následující text.

Půjčka pro nezaměstnané bez příjmu

Půjčit si peníze, když jste bez zaměstnání a tím i bez příjmu, není nijak snadné. Sice se dají najít nejrůznější nabídky půjček, u kterých nepotřebujete dokládat své příjmy. To ale neznamená, že by tyto půjčky byly automaticky, i pro nezaměstnané. To, že po vás banka nebo nebankovní společnost nepožaduje potvrzení o příjmu, není to samé, jako kdyby jim nevadilo, že jste zcela bez příjmu a bez zaměstnání.

I s ohledem na platné zákony, banky i nebankovní společnosti, musí při schvalování půjčky, brát ohled na vaši schopnost splácet. Je zde samozřejmě prostor i k individuálnímu posouzení. Něco jiného je asi situace, kdy je někdo dlouhodobě nezaměstnaný, již několik měsíců nebo dokonce roků, A něco jiného asi bude jen krátkodobá nezaměstnanost a sní spojený výpadek příjmu. Obecně jsou ale lidé bez zaměstnání hodnoceni velmi přísně a jejich šance na schválení úvěru je velmi nízká.

Nebankovní půjčky pro nezaměstnané

Půjčky i pro nezaměstnané jsou častěji nabízeny nebankovnímu společnostmi. Nutno ale říci, že i zde lidem bez zaměstnání, zpravidla půjčí jen nějakou omezenou sumu peněz. Nejčastěji se jedná jen o malé (mikro) půjčky, kdy bez potvrzení o příjmu, a bez zaměstnání, můžete dostat jen pár tisíc korun.

Alternativou jsou pak půjčky s ručitelem nebo se zástavou. Tam už nemusí tolik vadit, že jste nezaměstnaní. Protože jako záruka, za poskytnuté finanční prostředky, slouží právě příjem ručitele, nebo hodnota zastavené nemovitosti.

Nebankovní půjčky pro lidi bez příjmu bez poplatků předem

V rámci nebankovních půjček se skrývá ale celá řada nejrůznějších nevhodných půjček, často až vyloženě podvodných. Pokud někde narazíte na nabídku půjčky i lidem bez příjmu, je nutné být velmi opatrný.

Asi chápete, že pokud je někdo bez příjmu a bez zaměstnání, tak nutně patří do té nejrizikovější skupiny klientů. Lidé bez příjmu jsou často zoufalí a jsou ochotni akceptovat i vysoce nevýhodné podmínky. Nebo jsou dokonce ochotni zaplatit nějaké pofidérní poplatky předem. A toho zneužívá celá řada „chytráků“ nebo podvodníků.

Každá rozumná a seriózní půjčka, bude vždy bez poplatků předem. Pokud jsou u půjčky účtovány nějaké poplatky (v souvislosti s chválením, poskytnutím úvěru), pak si každá solidní úvěrová společnost tyto peníze strhává z vyplacené půjčky nebo z pravidelných splátek. Nikdy není vyžadováno placení poplatků předem.

Snad jediný rozumný důvod, pro zaplacení nějakého poplatku předem, jsou poplatky za ocenění nemovitosti (u půjček se zástavou) nebo úhrada poplatků za výpis z registrů – tam se ale jedná jen o nízké jednotky stokorun. Například výpis z bankovního či nebankovního registru stojí v elektronické podobě jen 100 Kč. A navíc si tento výpis můžete obstarat sami – pokud by jej po vás úvěrová společnost požadovala.