Potřebujete si koupit nové auto? Nebo vám dosloužilo vaše staré auto a vy byste potřebovali rychle nějakou náhradu?

Půjčka na auto bez registru

Potřebujete si koupit nové auto? Nebo vám dosloužilo vaše staré auto a vy byste potřebovali rychle nějakou náhradu? V dnešní době už téměř každý autobazar nabízí možnost koupit i ojeté auto na splátky. Sice tak zpravidla zaplatíte ve výsledku vyšší částku, než kdybyste si auto pořídili za hotové, ale je to cesta, jak rychle sehnat vyhovující auto i když nedisponujete potřebnou sumou peněz. Dá se sehnat nějaká dobrá půjčka na auto i bez registru? Nebo dokonce bez dokládání vašeho příjmu?

Půjčky na auto bez registru

Podobně jako i u jiné půjčky, ani u té na auto, vám nikdo nedá peníze jen tak. Půjčky na auto zpravidla neposkytují autobazary, ale finanční společnosti, které s autobazary spolupracují. Mohou to být velké leasingové společnosti, nebo i menší nebankovní instituce. Podle toho kdo je poskytovatelem nabízené půjčky se pak liší i parametry nabízeného úvěrového produktu.

Možnost půjčit si peníze bez registru v praxi znamená, že vám finanční společnost poskytne peníze na financování nákupu nového nebo častěji ojetého automobilu bez toho že by se prováděla kontrola v registru dlužníků. Respektive kontrola registru se sice zpravidla provádí, ale pokud je v něm nalezen negativní záznam, není to na překážku ke schválení úvěru. Půjčka na auto bez registru má ale ve výsledku obvykle vyšší splátky. To je dáno tím, že vás finanční společnost vnímá jako rizikovějšího klienta a tím pádem si účtuje podstatně vyšší úroky.

Půjčka na auto bez dokládání příjmu

V některých případech je možné získat půjčku na auto i bez toho, že byste dokládali svoje příjmy. Jedná se buď o případy, kdy je cena kupovaného automobilu poměrně nízká. Pokud si vyberete nějaké ojeté auto v autobazaru s prodejní cenou v rozmezí do 50.000 Kč, pak není velký problém, aby vám byl umožněn nákup na splátky i bez toho, že byste potřebovali potvrzení o příjmech od vašeho zaměstnavatele.

Jiným případem kdy může být poskytnuta půjčka na auto bez dokazování příjmu, jsou situace, kdy kupujete auto na leasing. V takovém případě zůstává – až do zaplacení celé částky – auto v majetku leasingové společnosti. Proto bývají podmínky leasingu často příznivější než u nákupu na splátky (při nákupu na splátky totiž je auto vaším majetkem). V případě jakýchkoliv problémů se splácením auta ho totiž leasingová společnost může kdykoliv zabavit a má tak jistotu že nepřijde o svoje peníze.