Mezi nejčastější typy nebankovní půjčky patří půjčka bez doložení příjmu, půjčka bez kontroly registrů nebo půjčka bez ručení nemovitostí.

Půjčka bez ručení nemovitostí

Kdo by i čas od času nepotřeboval vypůjčit nějaké ty peníze? Ruku na srdce, asi každý se ve svém životě dostane do situace, kdy je přinucen půjčit si peníze. Můžete být třeba jen půjčka peněz od někoho z rodiny, od známých. Velká většina z nás pak nejméně jednou za život absolvuje proces žádání o peníze v bance. A řada z nás si pak z různých důvodů půjčuje peníze i od nebankovních finančních společností. Už řadu let je nabídka půjček velmi široká a možnosti jsou téměř neomezené.

Nebankovní půjčka bez ručení nemovitostí

Pokud pomineme soukromé půjčky v rodině nebo od známých, a klasické bankovní úvěry, jsou tady ještě nebankovní půjčky. Ty zahrnují velmi široké spektrum různých finančních produktů. Od krátkodobých, malých půjček před výplatou, přes nákupy na splátky nebo nebankovní kreditní karty, po klasické spotřebitelské úvěry nebo finanční půjčky.

Mezi nejčastější typy nebankovní půjčky patří půjčka bez doložení příjmu, půjčka bez kontroly registrů nebo půjčka bez ručení nemovitostí. Nebankovní úvěry bez ručení nemovitostí nabízí lidem možnost půjčit si peníze i bez toho, že by museli dávat do zástavy svůj dům, byt, pozemek, či jinou nemovitost.

Půjčky bez ručení, bez příjmu a bez registrů

Obecně platí, že půjčka s ručením nemovitostí umožňuje získat peníze i lidem, kteří nemohou doložit svůj příjem, mají záznam v registru, nebo mají dokonce i exekuce. To je dáno tím, že poskytnuté peníze má finanční společnost zajištěny protihodnotou a tak se nemusí bát půjčit peníze i když je zde zvýšená míra rizika.

Je tedy logické, že u půjčky bez ručení jsou podmínky přísnější, nebo je zvýšená míra rizika kompenzována vyšší úrokovou sazbou. Není pak výjimkou že ván nebankovní společnost půjčí peníze i bez požadavku na ručení nemovitostí a dokonce i bez prokazování vašeho příjmu nebo i když máte záznam v registru. Zpravidla se pak ale jedná o menší částky. Jen ve výjimečných případech přesahuje výše takové půjčky desítky tisíc korun. U částek nad 100 tisíc korun je zpravidla i v nebankovním sektoru vyžadováno potvrzení o dostatečně vysokém přijmu nebo nějaká forma ručení.