Půjčka bez dokazování příjmů znamená v praxi to, že zájemce o získání finančních prostředků není nucen předkládat potvrzení o příjmu, nebo jiným způsobem prokazovat svoje příjmy.

Půjčka bez dokazování příjmů

Půjčka bez dokazování příjmů znamená v praxi to, že zájemce o získání finančních prostředků není nucen předkládat potvrzení o příjmu, nebo jiným způsobem prokazovat svoje příjmy. Pozor ale na to, že to automaticky neznamená, že dotyčná osoba může být bez práce a bez jakéhokoliv příjmu. V některých případech finanční společnosti sice inzerují půjčky bez dokazování příjmu, ale současně požadují, aby klient poskytnul informace o svém zaměstnání a kontakt na svého zaměstnavatele.

Půjčka pro lidi bez příjmů

V oblasti půjček bez prokazování příjmu můžeme najít různé finanční produkty. I některé banky vám umožní dosáhnout na získání půjčky i bez toho, že byste museli prokazovat svoje příjmy, předkládat potvrzení od zaměstnavatele nebo svoje výplatní pásky. Může se jednat o situaci, kdy vám na účet v bance chodí pravidelně třeba výplata, nebo jiný pravidelný příjem (pozor na to že bance zpravidla nestačí, když si budete jen vy sami pravidelně každý měsíc posílat peníze z jednoho účtu na jiný účet, který je vedený na vaše jméno). Nebo to může být taková půjčka, u které se jedná o částku do 20.000 Kč (někdy je to i do 50.000 Kč). Pak se to často obejde i bez potvrzení o příjmu.

Něco jiného je ale půjčka pro lidi bez prokazatelného příjmu – tedy pro nezaměstnané, pro studenty nebo třeba pro matky na mateřské dovolené nebo pro ty, co pobírají sociální dívky (sociální dávky obvykle finanční společnosti nepovažují za „příjem“).

Půjčka pro nezaměstnané, pro studenty, pro ženy v domácnosti

Tento typ úvěru – kdy jsou finanční prostředky vyplaceny i lidem bez prokazatelného příjmu, nabízí téměř výhradně jen nebankovní společnosti. I zde ale existuje několik variant, jak získat peníze. I pro lid bez příjmu jsou dostupné různé finanční produkty. Někde vám i bez příjmu poskytnou vyšší sumu peněz. Jinde ale dosáhnete jen na menší částky v rozsahu 5 – 10 tisíc korun.

Záleží tedy především i na tom, jaké jsou vaše požadavky. Jestli jste úplně bez příjmu nebo jestli jen nechcete někde ukazovat, jaké máte příjmy. Záleží i na tom, kolik vlastně potřebujete peněz a na jak dlouhou dobu. Podle toho je pak nutné vybírat konkrétní finanční nabídku. Pokud vám stačí menší půjčka na pár týdnů, pak je to velmi snadné. Podobných nabídek je několik desítek. Pokud naopak potřebujete větší sumu, je už výběr poněkud omezený.