Mezi velké výhody, jimiž disponují online půjčky je především to, že do částky 5000 Kč nebývá obvykle požadováno dokládání příjmu.

Online půjčky do 5000 Kč

Online půjčky do 5000 Kč jsou oblíbené především u lidí, kteří potřebují získat menší sumu peněz na kratší časové období. Typická situace, kdy někdo žádá o poskytnutí takové mini půjčky je třeba nedostatek finančních prostředků v období před výplatou (sami poskytovatelé online půjček do 5000 Kč udávají, že nejvíce úvěrů poskytnout na konci kalendářního měsíce). Mezi další důvody pro žádost o tento typ úvěru pak může patřit nějaká nečekaná událost, která vyžaduje rychlé získání finančních prostředků. Online půjčky do 5000 Kč mají mnoho různých výhod. Jaké přesně?

Online půjčky bez registrů a bez příjmu

Mezi velké výhody, jimiž disponují online půjčky je především to, že do částky 5000 Kč nebývá obvykle požadováno dokládání příjmu. O půjčky si tak mohou požádat dokonce i ti, co žádný příjem nemají – tedy například i lidé bez práce, nezaměstnaní, matky, které jsou doma s dětmi na mateřské dovolené nebo třeba i studenti, či kdokoliv jiný. U některých nebankovních společností vám takto dokonce půjčí i více než 5 tisíc korun. Často je sice podmínkou to, abyste měli už nějakou splacenou půjčku, ale zato pak můžete dostat 10 tisíc korun, někde i 15 tisíc korun nebo dokonce i 20.000 Kč.

Druhou hlavní výhodou, jakou se pyšní online půjčky je možnost získat peníze i když máte negativní záznam v některém z registrů. U částek do 5.000 Kč, zpravidla nebývá kontrolován bankovní/nebankovní registr. Na druhou stranu si ale tyto nebankovní úvěrové společnosti často prověřují, zda zájemce nemá nějakou exekuci či zda není v insolvenci. Běžné registry dluhů a dlužníků je ale obvykle nezajímají.

Online půjčky bez smlouvy a bez dokladů

Podle aktuálně platné české legislativy není potřeba u půjčky do 4999 Kč uzavírat písemnou smlouvu. Taková půjčka se tedy dá vyřídit i jen po telefonu nebo přes internet. To, že je půjčka bez písemné smlouvy ale neznamená, že by pro ni platili nějaké jiné podmínky. Smlouva jako taková se uzavírá, zájemce o peníze musí akceptovat smluvní podmínky a souhlasit se všemi podmínkami poskytovaného úvěru. Souhlas se pouze nemusí řešit písemnou formou, ale stačí jej provést po telefonu (tyto hovory jsou obvykle nahrávány) nebo elektronicky přes internet).

Obdobná situace je pak u online půjček do 5000 Kč i v tom, že pro její získání není zpravidla nutné předkládat osobní doklady nebo jiné dokumenty. Zpravidla stačí v žádosti o půjčku vyplnit údaje o číslech občanského průkazu, rodné číslo a informace o trvalém bydlišti. Poskytovatelé obvykle nepožadují, abyste jim posílali kopie nějaký dokumentů. Na druhou stranu ale bývá velmi často požadováno, abyste ze svého bankovního účtu (na který vám bude vyplacena půjčená suma peněz) převedli autorizační poplatek ve výši 1 Kč. Úvěrové společnosti vychází z toho, že vaši totožnost si ověřila již banka při zakládání účtu. Pokud jste schopni z bankovního účtu, který je na vaše jméno, odeslat například 1 Kč, může se úvěrová společnost oprávněně domnívat, že to jste opravdu vy.