V dnešní době není velký problém získat půjčku na auto ani pro ty klienty, kteří nemají dobrou finanční historii.

Auto na splátky bez registru

Vaše staré auto dosloužilo a vy si potřebujete rychle pořídit nějaké nové? Mnoho lidí potřebuje auto k práci, nebo aby se vůbec dostalo do práce, na nákupy atp. Bez auta – zvláště na vesnicích – je život velmi těžký. Co ale dělat ve chvíli kdy staré auto doslouží a vy nemáte žádné peníze, abyste si koupili nějaké nové, nebo alespoň nějakou ojetinu, která by vám sloužila příštích pár let? V takové situaci by se vám určitě mohla hodit půjčka na auto, nebo případně možnost koupit auto na splátky nebo na leasing. Co ale dělat, když máte záznam v registru dluhů nebo když máte nízké příjmy?

Auta na splátky i bez kontroly registrů

Půjčit si na auto, nové či ojeté není nic těžkého. Spíše naopak. Autorizovaní prodejci nových aut nebo snad téměř všechny autobazary vám financování nákupu auta prostřednictvím půjčky doslova vnucují. Není tak velkou výjimkou, že zatímco auto stojí v hotovosti třeba 100 tisíc korun, na splátky si ho můžete pořídit třeba už za 80 tisíc korun. Jak je to možné? Za auto na splátky sice zaplatíte menší pořizovací cenu, často i o 10 – 20 tisíc korun méně, ale během splácení zaplatíte klidně i o 50 – 100% víc než byla původní pořizovací cena. Takže na tom ve výsledku vydělá jak autobazar, tak i finanční společnost, která poskytne peníze na financování nákupu. Před nákupem auta na splátky nebo na leasing byste si tedy měli dobře spočítat, jestli se vám to vůbec vyplatí.

V dnešní době není velký problém získat půjčku na auto ani pro ty klienty, kteří nemají dobrou finanční historii. Na rozdíl od klasických půjček a úvěrů, kde dostáváte peníze v hotovosti, jsou podmínky při nákupu auta na splátky přece jen o něco výhodnější. Šanci půjčit si peníze na auto tak mají i ti, co mají negativní záznam v registru dlužníků (bankovní či nebankovní registr). Pokud se ale rozhodnete pro půjčku na auto bez kontroly registrů, musíte počítat s tím, že úroky a splátky u takového úvěru budou přece jen o něco vyšší než když byste měli negativní záznam v registru.

Auto na splátky nebo na leasing bez příjmu

Stejně tak můžete získat finanční prostředky na nákup nového auta i bez dokládání příjmů. V některých případech sice prodejce auto (resp. jím zastupovaná finanční společnost) požaduje informace o tom, jestli máte nějaký příjem, ale současně není potřeba, abyste dokládali nějaké dokumenty jako potvrzení o příjmu, výplatní pásky nebo výpis z bankovního účtu.

V jiných případech – především tehdy, když je celková cena kupovaného auta jen poměrně nízká, je možné získat auta na splátky i když nemáte vůbec žádný příjem. Auto na splátky si tak velmi snadno mohou pořídit i třeba důchodci – u nich ale bývá často omezení na maximální věk 68 – 70 roků. Auta na splátky bez registrů a bez příjmu jsou dostupné i pro další nízko příjmové skupiny lidí. Stačí si jen vybrat tu správnou nabídku. Platí ale výše uvedené, že tento typ financování automobilu patří spíše mezi ty dražší varianty, kdy pořizovací cenu automobilu přeplatíte o značnou sumu peněz.